يکشنبه 3 تير 1397      

نوع خبر 
 
 
جلسه کاردیوآنکولوژی در مرکز قلب و عروق شهید رجایی برگزار شد.

 

به گزارش واحد روابط عمومی مرکز:جلسه کاردیو انکولوژی با حضور دکتر علیزاده اصل  و دیگر متخصصین کاردیولوژیست و آنکولوژیست در مورخ 23 خردادماه سال جاری درمرکز آموزشی تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی برگزار شد.

در ابتدا دکتر ملکی ضمن خیرمقدم به اساتید،در ارتباط با دستور کار جلسه (تدوین تفاهم نامه مشترک، سمپوزیوم یک روزه در مهر ماه ، تأسیس مرکز تحقیقات )صحبت به میان آورد و افزود: وضعیت موجود در حال حاضر مساعد است (نیروی انسانی و بستر تحقیقاتی مناسب موجود است) و مواردی که از سوی وزارت بهداشت به عنوان اولویت های فعالیت های پژوهشی ابلاغ شده است را اعلام و مقرر شد ،موارد قرائت شده به صورت مکتوب به مدعوین ارسال گردد.

در ادامه توضیحاتی در مورد نحوه تهیه پیش نویس تفاهم نامه همکاری های مشترک ارائه شد و مقرر گردید در ارتباط با بند های حقوقی ، مادی و معنوی هر پروژه به صورت اختصاصی، جداگانه و انحصاری بحث گردد.

در مورد پیشنهاد تهیه وبسایت مقرر گردید محتوای سایت مرتبط برای پزشکان و متخصصین و هم برای "بیماران" تهیه همچنین با پیشنهاد اضافه نمودن قابلیت پرسش و پاسخ برای بیماران موافقت گردید.

در ضمن مقرر گردید شخصی به عنوان مسئول سایت معرفی و یک کانال تلگرامی تشکیل و لینک آن در وبسایت قرار گیرد.

در ادامه اساتید نظرات ارزشمند خود را ارائه و با پیشنهاد برگزاری جلسات ماهانه مشترک جهت بررسی ، پیشبرد و پیگیری اهداف و معرفی کیس های خاص موافقت شد که به صورت ثابت در محل مرکز آموزشی ، تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی و در روز های پنج شنبه اول هر ماه از ساعت ٧/٥ الی ٨/٥ صبح برگزار گردد.

در ارتباط با مبحث پایان نامه های مشترک  مقرر گردید : هر نوع پروژه باید به صورت جداگانه و زیر نظر استاد راهنما و مشاور به موضوع پرداخته شود .

در خصوص برگزاری همایش ها و کنگره ها اشاره شد که بصورت یک روزه در مهرماه و با حضور اساتید خارجی در اسفند ماه سال جاری همزمان با کنگره بین المللی قلب برنامه ریزی گردد.

در این جلسه درخصوص مرکز تحقیقات بحث و تبادل نظر شد که در این رابطه تصمیم به تأسیس شد و مقرر گردید در جلسات ماهانه بعدی اعضای مؤسس تعیین و اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد.

در ضمن در مورد ثبت و نگارش مجله اختصاصی و به زبان انگلیسی صحبتهای اولیه انجام شد.

در مورد data registry و متغیرهای مربوطه صحبت شد؛ که پرسشنامه های مربوط به انکولوژی توسط دکتر سلمانیان  ویرایش و برای گرفتن نظرات ارزنده همه ی همکاران به زودی به اطلاع خواهد رسید.

توضیح به اینکه گروه تلگرامی و تیم کاردیوآنکولوژی در حال حاضر شامل بیش از ٥٠ انکولوژیست معروف، دانشگاهی و بسیار معتبر می باشد.


علاقمندان می توانند تصاویر این جلسه را در لینک زیر ملاحظه فرمایند:
public-relationship.rhc.ac.ir/fa/gallery/242/PhotoList/کاردیو.انکولوژی.htmlخبرنگار: پیام احمدی کاشانی

عکس از: اکبر جعفری 
 
شنبه 27 خرداد 1396  15:57

آخرين تاريخ بازديد : شنبه 2 تير 1397  8:55:12
تعداد بازديد از اين خبر : 1217