دوشنبه 28 اسفند 1396      

نوع خبر 
 
 
تالیف دو فصل از کتاب Congenital Heart Disease in Pediatric and Adult Patients توسط دو استاد مرکز قلب و عروق شهید رجایی، افتخاری ملی در عرصه بین الملل
 


به گزارش واحد روابط عمومی مرکز ،کتاب Congenital Heart Disease in Pediatric and Adult Patients که در سال 2017 توسط اشپرینگر ناشر بین المللی چاپ شد ، دو فصل از این کتاب توسط اساتید مرکز از جمله دکتر مجید حق جو و دکتر محمد رفیع خورگامی نوشته شد.

یک فصل در خصوص نحوه تفسیر و خواندن نوار قلب در اطفال و فصل دوم در مورد آریتمی های بعد از عمل می باشد.

این دو فصل نتیجه تلاش هایی است که سال ها در زمینه اریتمی های قلبی و تدریس نحوه خواندن نوار قلب در اطفال کشیده شده است  که توسط یک ناشر بین المللی بنام اشپرینگر انتشار یافته است،نویسندگان این کتاب نیز از پزشکان صاحب نام و مشهور کشور های مختلف می باشند .

دکتر حق جو در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار واحد روابط عمومی به این نکته اشاره کرد که در زمینه نوار قلب در کودکان کتاب مناسبی وجود نداشت و ما با توجه به کمبودی که در این مورد احساس کردیم ، با آقای دکتر خورگامی به این نتیجه رسیدیم که در این مبحث کار کنیم که خوشبختانه تلاش ها موثر واقع شد و ما توانستیم مسائل را از کیس های مرکز قلب و عروق شهید رجایی به صورت بسیار ساده و کاربردی در این کتاب توضیح دهیم.

وی افزود : اصلا"  کتابی درخصوص اریتمی های بعد از عمل منبعی در دسترس نبود که تالیف این فصل نتیجه آنالیز، تحقیق و پیگیری نوارهای بیماران بعد از عمل  مرکز خودمان بوده است که همان طور که مطلع هستیم مرکز جراجی قلب ما یکی از مراکز مهم ارجاعی در کشور می باشد ،در این فصل در مورد مباحث آریتمی،نحوه ایجاد اریتمی و نحوه درمان آن توضیح داده شده است.

این عضو هیئت علمی مرکز افزود: این کتاب در مورد بیماری های مادرزادی قلب در اطفال و بزرگسال است که بیشتر تمرکز بر مراقبت های بیهوشی و جراحی دارد و رشته های پزشکی نظیر متخصصان قلب اطفال،متخصصان اطفال،متخصصان بیهوشی قلب،متخصصان جراحی قلب و پرستارانی که در حیطه بیماری قلبی فعالیت می نمایند، می توانند از این کتاب بهره ببرند.

لازم به توضیح است علاقمندان می توانند به صورت آنلاین از انتشارات اشپرینگر و یا ناشرانی که کتاب های این انتشارات را توزیع می کنند ،خریداری نمایند. 


 

خبرنگار: پیام احمدی کاشانی
شنبه 22 مهر 1396  14:39

آخرين تاريخ بازديد : دوشنبه 28 اسفند 1396  18:33:51
تعداد بازديد از اين خبر : 928