برگزاری جلسه هیات رئیسه مرکز قلب و عروق شهید رجایی در خصوص ارزیابی برنامه های استراتژیک و بررسی Action plan حوزه ها

۲۲ آبان ۱۳۹۱ | ۲۲:۵۵ کد : ۲۹۸۱ اخبار
تعداد بازدید:۸۴
جلسه هیات رئیسه مرکز قلب و عروق شهید رجایی در خصوص ارزیابی برنامه های استراتژیک و بررسی Action plan حوزه ها برگزار شد.
برگزاری جلسه هیات رئیسه مرکز قلب و عروق شهید رجایی در خصوص ارزیابی برنامه های استراتژیک و بررسی Action plan حوزه ها
به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی ،در مورخ 22 آبانماه سال 1391 جلسه هیات رئیسه مرکز قلب و عروق شهید رجایی در خصوص ارزیابی برنامه های استراتژیک و بررسی Action plan حوزه ها در سالن همایش مرکز برگزار شد.
در ابتدا دکتر علیرضا جلالی رئیس مرکز بر اختصاص یافتن یک برنامه در هرماه از جلسات هیئت رئیسه در خصوص برنامه ریزی استراتژیک و پایش عملکرد حوزه ها بر اساس جداول گانت در این جلسات تاکید کرد و افزود: عملکرد همگام تمامی حوزه ها در جهت پیشرفت برنامه ها الزامی می باشد.
در ادامه طبق گفتگو دکتر مسعود رفعتی دبیر و معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی منابع با خبرنگار واحد روابط عمومی مرکز،در این جلسه زمان برنامه ریزی استراتژیک در مرکز تشریح و پایش و بازنگری مجدد Action plan بصورت شش ماهه و سالیانه و بررسی vision در زمانهای بلند مدت تر مد نظر قرار گرفته و ارزشیابی از نظر ساختار ،سیستم و رفتار سازمان خواهد بود و باید نتایج خوب برنامه در بیماران،منابع انسانی و ساختار سازمان مشهود باشد.
دکتر رفعتی در ادامه افزود در این جلسه پایش به صورت کمی از طریق جدول گانت و پایش کیفی از طریق ارزیابی ساختار و سازمان در آخر برنامه سالیانه است و الزامات دستیابی به اهداف استراتژیک در وهله اول تعهد مدیران ارشد سازمان برای اجرای برنامه است که به شرح ذیل اعلام نمود که عبارتند از:
این برنامه ها می بایست در اولویت قرار گیرند و مدیران برای بررسی پیشرفت برنامه اجرایی وقت گذاشته و تفویض اختیار در سازمان انجام شده و درکنار تفویض اختیار پاسخگویی وجود داشته باشد.
اختصاص منابع،پیگیری برنامه های اجرایی،ایجاد هماهنگی درون و برون بخشی از سایر نشانه های تعهد مدیران ارشد سازمان است و ارتباطات گسترده درون و برون بخشی،تشویق و ایجاد انرژی بیشتر،مستندسازی پیشرفت و چالش ها،در اختیار گذاشتن اطلاعات به زیر مجموعه ،فیدبک ها وکارتیمی از نتایج مثبت این کار است.
دبیر جلسه در انتها گفت: هیات رئیسه بر ایجاد ساختار سازمانی برای اجرای برنامه و داشتن دبیرخانه دائمی برنامه تاکید کردند و همسویی نظام بودجه به نظام برنامه ریزی را از الزامات دانسته و داشتن نظام ارزیابی فردی و سازمانی برای اجرای برنامه ها را لازم خواندند.
خبرنگار: پیام احمدی کاشانی
نظر شما :