اهداف برنامه ریزی رزرو غذا در مرکز آموزشی ، تحقیقاتی ودرمانی قلب وعروق شهید رجایی

۲۷ مرداد ۱۳۹۲ | ۱۷:۲۵ کد : ۳۳۵۱ خبر صفحه اول روابط عمومی
تعداد بازدید:۷۲
اهداف برنامه ریزی رزرو غذا در مرکز آموزشی ، تحقیقاتی ودرمانی قلب وعروق شهید رجایی
اهداف برنامه ریزی رزرو غذا در مرکز آموزشی ، تحقیقاتی ودرمانی قلب وعروق شهید رجایی
  
 
به گزارش واحد روابط عمومی مرکز در مورخ 26 مرداد ماه سال جاری در مصاحبه صورت گرفته با دکتر مسعود رفعتی معاون توسعه و برنامه ریزی منابع بیان گردید ، همکاری جهت اجرای برنامه رزرو غذا در مرکز از طرف همکاران درنهایت به نفع پرسنل می باشد . دکتر رفعتی بیان نمودند که هدف از اجرای این برنامه این بوده است که تعداد غذای مصرفی توسط همکاران مشخص گردد ومیزان اسراف ودور ریز غذا با توجه به اینکه غذای طبخ شده در همان وعده مصرف می گردد مشخص و کاهش یابد ، همچنین تمامی پرسنل بتوانند غذای طبخ شده مورد علاقه خود را در هر روز دریافت نمایند لازم به ذکر است که پرسنل به دلیل نوع مشغله کاری ممکن است در ساعت اولیه سرو غذا نتوانند به غذا خوری مراجعه نمایند که این مسئله باعث می‌گردید غذای مورد علاقه خود را با توجه به اتمام آن نتوانند دریافت نمایند که در این سیستم این مسئله کاملاً حل می شود . از مزیت های بارز این سیستم افزایش کیفیت غذا پس از اجرای اصلی آن می باشد .
دکتر مسعود رفعتی اجرای این کار را در دو مرحله خواند که اکنون این برنامه در فاز اولیه و آزمایشی بوده و جهت رفع نقص های اولیه و به دست آمدن آمار مصرف غذا می باشد که این پروسه حدوداً 2 تا 3 ماه زمان می برد . همچنین همکاری همکاران جهت رزرو غذا و اجرای این برنامه طی این مدت باعث کاهش این زمان می گردد .
در مرحله دوم مبلغ تخصیص یافته به حساب پرسنل واریز می گردد و پرسنل می توانند در صورت تمایل غذا رزرو نمایند و در غیر آن پول غذا را دریافت نمایند . تا خود آن را مدیریت کنند که این امر باعث می شود شرکت طرف قرارداد مرکز ، کیفیت غذا را جهت استفاده پرسنل بالا ببرد .
دکتر رفعتی گفت مبلغ تعیین شده جهت واریز به حساب پرسنل اکنون به صورت پیش بینی اولیه می باشد و با همکاری پرسنل در اجرای این برنامه مبلغ نهایی تعیین می گردد که احتمال افزایش آن وجود دارد .
دکتر رفعتی در ادامه افزود از نکاتی که پرسنل همچنان در مورد آن ابهام دارند زمان رزرو و کنسل نمودن غذا می‌باشد که این زمان به دلیل برنامه ریزی آشپزخانه جهت طبخ غذا 24 ساعت قبل از وعده غذایی می باشد یعنی پرسنل می توانند قبل از ساعت 12 روز قبل از صرف غذا آن را سفارش دهند یا کنسل کنند همچنین تعداد وعده های غذا یی بر اساس شیفت پرسنل در کارگزینی تعیین می گردد نه بر اساس ساعت قانونی .
در پایان معاون محترم توسعه و برنامه ریزی منابع خاطر نشان ساخت پرسنل با همکاری خود در نهایت نفع اصلی را از اجرای این برنامه می برند .
حبرنگار: سید امیر حسین میرکمال

نظر شما :