افتتاح اولین پایگاه انتقال خون بیمارستانی در مرکز قلب وعروق شهید رجایی

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۸:۰۰ کد : ۳۵۳۳ خبر صفحه اول روابط عمومی
تعداد بازدید:۷۹
افتتاح اولین پایگاه انتقال خون بیمارستانی در مرکز قلب وعروق شهید رجایی
افتتاح اولین پایگاه انتقال خون بیمارستانی در مرکز قلب وعروق شهید رجایی
اولین پایگاه انتقال خون بیمارستانی  با حضور دکتر فریدون نوحی رئیس مرکز قلب وعروق شهید رجایی و دکتر پورفتح اله رئیس سازمان انتقال خون ونماینده شرکت ال جی به عنوان اسپانسردرمرکز آموزشی، تحقیقاتی ودرمانی قلب وعروق رجایی افتتاح  گردید

رئیس مرکز آموزشی، تحقیقاتی ودرمانی قلب وعروق رجایی گفت: این مرکز از پرمصرف‌ترین مراکز درمانی خون و فرآورده‌های خونی در کشور است به طوری که در سال گذشته بیش از 10 هزار واحد خون در این بیمارستان مصرف شده است.

رئیس مرکز آموزشی، تحقیقاتی ودرمانی قلب وعروق رجایی بیان نمود: ‌اگر خون و فراورده‌های خونی را نداشته باشیم کاری نمی‌توانیم از پیش ببریم و ابتکار سازمان انتقال خون کشور برای استقرار پایگاه در یک مرکز درمانی ایده خوبی است که شرایط استفاده از خون را بیشتر مهیا می‌کند.

دکترنوحی گفت: پس از راه‌اندازی اولین پایگاه انتقال خون بیمارستانی، امکان توسعه این ایده در مراکز درمانی دیگر هم باید ایجاد شود تا کشور در کنار اهدای خون روزانه، مشکلات دیگر را نیز مرتفع کند.

وی تصریح کرد:‌ نگاه ما رفع کمبودهای خونی در این بیمارستان نیست بلکه باید اهدای خون انجام شده در این پایگاه به سازمان انتقال خون برای انجام پروژه‌های علمی بازگردد.

دکتر فریدون نوحی گفت: فکر می‌کنیم که پروژه‌های علمی را در کنار ایجاد چنین پایگاه‌هایی باید دنبال کنیم و ارزیابی کنیم که چه پروژه‌هایی در مصرف کمتر خون می‌توانند کمک کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از استان‌های کشور به دلایلی به خون بیشتری نیاز دارند و اگر راه‌اندازی چنین پایگاه‌هایی گسترش یابد به استان‌های نیازمند کمک خواهد شد تا بیماران دیگر به دلیل کمبود خون عمل جراحی‌شان به عقب نیفتد یا به دلیل نبود خون و فراورده‌های خونی مشکلی برایشان پیش نیاید.
نظر شما :