صعود تیم کوهنوردی مرکز قلب و عروق شهید رجایی به ارتفاعات زرد کوه بختیاری

۱۹ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۷ کد : ۴۱۸۸ خبر صفحه اول روابط عمومی
تعداد بازدید:۱۱۲
تیم کوهنوردی مرکز قلب و عروق شهید رجایی به ارتفاعات زرد کوه بختیاری صعود کرد.
صعود تیم کوهنوردی مرکز قلب و عروق شهید رجایی به ارتفاعات زرد کوه بختیاری
 

به گزارش واحد روابط عمومی مرکز: تیم کوهنوردی مرکز قلب و عروق شهید رجایی به سرپرستی محمد کوقان توانستند به ارتفاعات زردکوه بختیاری( قله هفت تنان ) صعود کنند.
توضیح به اینکه اعضاء این تیم 16 نفر از کارکنان مرکز می باشند.

زردکوه یا زردکوه بختیاری، کوهستانی در زاگرس شمال مرکزی است، که در جنوب غربی ایران  مستقر می‌باشد. این کوهستان در نزدیکی شهرستان کوهرنگ ،استان چهارمحال و بختیاری  قرار دارد. زردکوه با ارتفاع بیش از ۴۲۰۰ متر، پس از کوه دنا، بعنوان دومین کوه مرتفع در رشته کوه‌های زاگرس بشمار می‌آید.

زردکوه در جنوب غربی ایران و از انتهایی‌ترین قسمت غربی استان چهارمحال و بختیاری  تا شرق و شمال شرقخوزستان امتداد یافته‌است. این رشته کوه یکی از غنی‌ترین ذخایر طبیعی آب ایران است و رودخانه‌های کارون، به عنوان بزرگترین رودخانه ایران و زاینده رود (که از استان چهارمحال و بختیاری وارد استان اصفهان می‌شود) از این رشته‌کوه سرچشمه می‌گیرند. از قلل زیبا و معروف آن می‌توان به شاه شهیدان، زرده، دوزرده، هفت‌تنان، کلونچین و کینو اشاره کرد. در این میان، قلّه کلونچین، با ارتفاع ۴۲۲۱ متر بلندترین قله زردکوه بختیاری است. همچنین قله شاه شهیدان هم ۴۱۵۰ متر بلندی دارد.

علاقمندان می توانند عکس های این صعود را در آلبوم نصویری واحد روابط عمومی روی لینک زیر کلیک کرده و مشاهده فرمایند.
public-relationship.rhc.ac.ir/fa/gallery/144/PhotoList/صعود.تیم.کوهنوردی.مرکز.قلب.و.عروق.شهید.رجایی.به.ارتفاعات.زرد.کوه.بختیاری.html
 
خبرنگار: پیام احمدی کاشانی


نظر شما :