روز جهانی قلب مبارک باد

۰۶ مهر ۱۴۰۱ | ۱۲:۱۱ کد : ۷۱۷۹ خبر صفحه اول روابط عمومی اخبار اخبار تصویری
تعداد بازدید:۶۷۱
روز جهانی قلب مبارک باد

به گزارش روابط عمومی ، هیئت رئیسه مرکز طی پیامی فرارسیدن 29 سپتامبر هفتم مهر  روز جهانی قلب را گرامی داشتند و بر پیشگیری و درمان به موقع تاکید داشتند و این روز به تمامی کادر درمان و کارکنان مرکز آموزشی،تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی تبریک عرض نمودند.

هر سال بیست‌ونهم سپتامبر به‌عنوان روز جهانی قلب در نظر گرفته می‌شود. هر سال با برگزاری مراسم روز جهانی قلب، مباحث مهم و تأثیرگذاری در زمینه سلامت قلب و عروق برای افراد بیان می‌شود. سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرده است که سالیانه تقریباً ۱۷.۹ میلیون نفر در سراسر دنیا به دلیل ابتلاء به بیماری‌های قلبی عروقی جان خود را از دست می‌دهند.

سیگار کشیدن، مصرف غذاهای ناسالم و نداشتن فعالیت بدنی خطر ابتلاء به بیماری‌های قلبی-عروقی مانند سکته قلبی و مغزی را افزایش می‌دهد. فشار خون بالا، قند خون بالا، چاقی و اضافه وزن نیز تأثیر منفی قابل توجهی بر سلامت قلب دارد؛ بنابراین توصیه شده است که افراد از سبک زندگی سالم پیروی کنند، به میزان کافی ورزش کنند و وزن خود را در محدوده طبیعی حفظ کنند تا عملکرد قلب بهبود پیدا کند.

روز جهانی قلب به عنوان یک ابتکار جهانی در سال ۲۰۰۰ مطرح شد تا آگاهی عمومی نسبت به تهدید بیماری‌های قلبی و اهمیت شیوه زندگی را افزایش دهد. این روز به صورت سالیانه توسط اعضای اتحادیه جهانی قلب در بیش از ۱۰۰ کشور و با همکاری بیش از ۲۰۰ عضو از سازمان‌ها، انجمن‌های علمی، بنیادها و جمعیت‌های بیماران و انجمن‌های قلب و عروق برگزار می‌شود. سازمان جهانی بهداشت (WHO) نیز به صورت فعال از روز جهانی قلب حمایت می‌کند، این سازمان اعتقاد دارد که سلامت قلب برای هر فرد یک حق بشری اساسی و یکی از ارکان دسترسی به عدالت در سلامت جهانی است.

 

 

علاقمندان می توانند با اسکن کیوآرکد زیر مطالب ارزشمندی را در مورد بیماری های قلبی و پیشگیری مطالعه فرمایند:

 


نظر شما :